Spoglądając na wzornictwo i funkcjonalność współczesnych i dawniejszych zegarków damskich można zauważyć, jak wiele się na tym polu zmieniło.

Kiedyś dominowały klasyczne zegarki z bransoletą lub skórzanym paskiem, potem przyszedł czas na inwazję zegarków elektronicznych. Dziś natomiast panuje na tym polu ogromna różnorodność. Zegarki tworzone są według najrozmaitszych, często niezwykle finezyjnych projektów, a i materiały, z których zostały wykonane bywają niekiedy wręcz kuriozalne. Zegarek jest dziś tak samo ważnym elementem kobiecych stylizacji, jak elementy biżuteryjne, torebki, chusty i inne dodatki.


z4Odmierzanie czasu wydaje się coraz bardziej poboczną, choć nadal ważną, funkcją zegarka. Największe znaczenie ma dziś funkcja zdobnicza. Poprzez zegarek podkreślamy nasz styl, charakter, a także dodajemy wyraźnego akcentu całej naszej stylizacji. Na zwiększające się zainteresowanie zegarkami ma też wpływ ich cena. W sklepach stacjonarnych i internetowych spotkać można nie tylko designerskie zegarki najbardziej znanych projektantów w wygórowanych cenach, ale i tanie zegarki damskie wyróżniające się ciekawym wzornictwem. Co więcej, ich stylistyka wydaje się być coraz bardziej wyszukana, toteż jeśli zależy nam na oryginalnym, wyróżniającym się dodatku do stroju, odpowiedni zegarek z pewnością przyniesie oczekiwany efekt nawet obok kolczyków i wisiorków jak i inne ozdoby na ślub i wesele.

Nowoczesne zegarki kuszą swą wyrazistą kolorystyką, ekstrawaganckimi dodatkami, niecodzienną kompozycją tarcz. Ciekawym wariantem są zegarki, które całym swym wydźwiękiem przypominają tradycyjną bransoletkę, w którą gdzieś wkomponowana jest subtelnie tarcza. Zdarzają się również zegarki w pierścionku oraz świetnie prezentujące się zegarki w naszyjniku. Dla osób lubiących żywe stylizacje, dobrym pomysłem będą zegarki na rękę w jaskrawej, neonowej oprawie. Jeśli zaś lubujemy się w wyrazistych dodatkach biżuteryjnych w dużych, geometrycznych kształtach, zegarek, w którym tarcza utrzymana jest w trójkątnej, prostokątnej lub kwadratowej formie, będzie idealnym składnikiem naszej kolekcji.

Projektanci nowoczesnych zegarków pozostawili też dużo miejsca dla osób, które oprócz funkcji mierzenia czasu i funkcji dekoracyjnej zwracają też uwagę na przydatne na co dzień opcje. Zegarki z pulsometrami, licznikami kalorii, wysokościomierzami, nawigacją GPS, kompasem czy funkcjami telefonu – to tylko niektóre z najciekawszych zadań nowoczesnych zegarków.

Zegarki z dnia na dzień stają się coraz bardziej poszukiwanym dodatkiem. Bogata paleta najróżniejszych wariantów zegarków jest gwarancją idealnego doboru tego dodatku do temperamentu, osobowości oraz okazji.